10:44:00

Płatne - nie płatne - jak to jest z tymi plażami w Bułgarii


Płatne czy nie płatne? Jak to jest z tymi plażami w Bułgarii.
Jeśli lecicie z biurem podróży, wystarczy wczytać się w opis hotelu. Zazwyczaj hotele mają swoje plaże, ale też często serwis plażowy jest dodatkowo płatny. Są też miejsca, gdzie leżaki, leżanki i parasole są po prostu do wynajęcia dla każdego chętnego. Ceny od 3 lewów za leżak, od 7 lewów za zestaw leżak + parasol.
Można, ale zazwyczaj nie trzeba, są plaże publiczne, gdzie możecie śmiało rozłożyć swój ręcznik czy koc i bezpłatnie korzystać z uroków plaży. Są też beach bary, gdzie zamawiacie napój i możecie poleżakować w cenie drinka:).W sezonie letnim dobrze korzystać z plaż strzeżonych i uważać na tzn. martwą falę, jest ona zdradliwa, tworzy się pod wodą poprzez długotrwałe działanie wiatru w jednym kierunku i może pojawiać się niespodziewanie, nawet kiedy tafla wody wydaje się spokojna, a jej wysokość potrafi sięgać nawet 2 metry. I niestety corocznie zbiera żniwo.
Po burzach natomiast jest wielki wysyp muszelek, można je zwozić taczkami :), albo przeczesywać plaże w postaci najładniejszych i bez obaw zabrać jako pamiątkę z podróży ;).
1 komentarz:

  1. Its fantastic as your other posts :D, thanks for posting.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Zwidokiemnaobelisk.pl , Blogger